İzmir Özel Tinaztepe Hastanesi

Sanal Telefon Numaraları Şu Anda Hem Kişisel hem de İş Gereksinimleri İçin En İyi Yatırım mı?

Hekim Hakları

Sanal Telefon Numaraları Şu Anda Hem Kişisel hem de İş Gereksinimleri İçin En İyi Yatırım mı?

Sanal Telefon Numaraları Şu Anda Hem Kişisel hem de İş Gereksinimleri İçin En İyi Yatırım mı?

Birincil telefon numaranız olarak kullanabileceğiniz bir telefon numarası arayan bir kişi veya ticaret sahibi misiniz? Bu durumda, sanal telefon numaraları satın almak, ilk etapta yerel bir numara edinmeyle ilişkili tipik baş ağrıları nedeniyle en karlı yatırımdır.

Sanal telefon numaraları tam olarak nedir?

Belirli bir fiziksel cihazla ilişkili olmayan bir telefon numarasına sahip olmak, sanal telefon numaralarının kullanılmasıyla mümkündür. Onlarla (sağlayıcıya bağlı olarak) giden aramalar yapabilir, gelen aramaları ve metin mesajlarını alabilir ve hatta sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz.

Sanal numaranız, cep telefonları, sabit telefonlar ve hatta televizyonlar dahil olmak üzere hemen hemen her cihazda kullanılabilir. Bu nedenle ticari kullanım için de mükemmeldir, çünkü bir numarayı aynı anda ofis veya depo gibi birçok yeri çalacak şekilde programlayabilirsiniz. 

Kişisel ve Kurumsal Kullanıcılar Neden Sanal Telefon Numaralarını Tercih Etmeli?

İşletmeniz için sanal bir telefon numarası alabilir veya kendiniz için bir tane alabilirsiniz. Tek bir lokasyona sahip küçük bir işletme sahibi olmanız veya kişisel bilgilerini gizli tutmak isteyen bir birey olmanız farketmez. Her iki durumda da sanal numaralar gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumaya yardımcı olacaktır. Aşağıda bunun nedenlerinden bazılarının bir listesi bulunmaktadır:

  • Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir numarayı kullanabileceksiniz.
  • Çeşitli yerler veya işletmeler için birçok numaraya sahip olabilirsiniz.
  • Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir numarayı kullanabileceksiniz.

Sanal Telefon Numaraları Nasıl Çalışır?

Sanal telefon numaraları, akıllı telefonunuzdan veya sabit hattınızdan arama almak için kullanabileceğiniz telefon numaralarıdır. Bu numaralar herhangi bir fiziksel konumla bağlantılı değildir, bu nedenle numaranızın hangi ülkeye bağlı olmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Sanal Telefon Numarasına Nasıl Başlanır?

Doğrulama için tek kullanımlık cep telefonu numarası kullanmaya başlamak için sağlayıcıların listesine bakmanız gerekir. Bir sağlayıcı seçip numaranızı seçtikten sonra, o sağlayıcıda bir hesap oluşturmanız gerekir. 

Bunu yaptıktan sonra, internet bağlantısı olduğu sürece dünyanın her yerinden sanal telefon numarasını kullanabilirsiniz. Çağrılarınız, sunucuları aracılığıyla hedef cihazınıza (sabit hat veya mobil) yönlendirilecektir.

Sanal Telefon Numaralarını Birincil Telefon Numaranız Olarak Kullanabilir misiniz?

Yapabilirsin ama tavsiye edilmiyor. Sanal telefon numaraları, ikincil veya ticari numaralar olarak tasarlanmıştır; birincil iletişim numaranız olmamalıdır.

Örneğin, kişisel bir asistanınız varsa ve onun sizin için sanal bir telefon numarasına sahip olmasını istiyorsanız, sorun değil. Veya, birden fazla hattın gerekli olduğu (bir tür aracı olmak gibi) yeni bir iş kuruyorsanız, bu numaralardan birini almak mantıklıdır. Ancak bu, kartvizitinizde mi oluyor ve diğer iletişimlerde kullanılıyor mu? Çok değil.

Sanal Telefon Numaralarının Farklı Türleri Nelerdir?

Sanal telefon numaraları birkaç farklı türde gelir. En popüleri, geleneksel sabit hat veya cep telefonu denilince aklınıza gelen yerel numaradır. Yerel numaralar, yaşadığınız şehirden daha prestijli bir yerdeymişsiniz gibi görünmesini sağlayarak veya yalnızca müşterilerin ve müşterilerin sizinle yerel olarak iletişim kurmasını kolaylaştırmak için işinizin güvenilirliğini artırabilir. İşletmeler ayrıca genellikle ücretsiz (800) numaraları kullanır çünkü yakınlarda yaşamayan kişilerin uzun mesafe ücretleri hakkında endişelenmeden kendilerini arayabilmelerini isterler.

Özel numaralar, kişisel varlıklarını başkalarının dikkatini çeken belirli bir şeyle çevrimiçi olarak kişiselleştirmelerine izin verdiği için bireyler arasında da popülerdir. Ayrıca, gerektiğinde birinin ziyaret edebileceği gerçek fiziksel yerler (örneğin bir ofis) yerine, web sitelerinde listelenen genel işletme adları veya adresleri olan benzer işletmelerle diğerlerinden farklı olmalarını sağlar.

Sanal Telefon Numarası Alma Maliyeti Var mı?

Sanal bir telefon numarası ayda yaklaşık 3-150$'a mal olabilir ve hem kişisel hem de iş amaçlı kullanılabilir. Ancak, diğer sanal telefon numaraları, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak daha yüksek oranlarda gelebilir.

Bugün piyasada birçok farklı türde sanal telefon numarası mevcuttur ve her birinin kendine göre avantajları vardır. Bir örnek, dünyanın neresinde olursa olsun veya o anda aranıyorsa, onu arayan herkesin size ulaşmasını sağlayan ücretsiz numaradır. Bu, 7/24 çalışan veya alan kodunuz dışındaki kişilerden düzenli olarak arama alan (örneğin, çevrimiçi bir satıcıysanız) bir işletme istiyorsanız, onu ideal hale getirir.

Sanal Telefon Numarası Almak Yasal mı?

Sanal bir telefon numarası almak tamamen yasaldır. Sahip olmaya karşı hiçbir yasa yoktur. Ancak, sanal telefon numaranızla yapamayacağınız bazı şeyler yasa dışı olacaktır.

Örneğin, sanal bir telefon numarası satın aldıysanız ve bu numarayı dolandırıcılık yapmak veya birini taciz etmek için kullandıysanız, bu yasa dışı olarak kabul edilebilir. Benzer şekilde, bir başkasına karşı bomba tehdidi veya başka türde bir tehditte bulunmak için sanal bir telefon numarası kullandıysanız (örneğin: "Çocuğunuzu öldüreceğim!"), bu da yasa dışı bir faaliyet olarak kabul edilir.

Sanal telefon numaraları hem kişisel hem de iş kullanıcıları için son derece yararlıdır, ancak herkese uyan tek bir hizmet yoktur.

Sanal telefon numaraları, hem kişisel hem de iş kullanıcıları için esasen yararlıdır, ancak herkese uyan tek bir hizmet yoktur. Her şirket benzersiz özellikler sunar, bu nedenle hangi hizmetin size uygun olduğuna karar vermeden önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Son Sözler

Bu makalenin, sanal telefon numaralarını ve kişisel veya iş ihtiyaçlarınız için neden almaya değer olduklarını daha iyi anladığını umuyoruz. Bu hizmetin sizin için doğru olup olmadığından hala emin olmadığınızı varsayalım. Bu durumda, mevcut durumunuzla ne kadar iyi çalıştığını görmek için herhangi bir karar veya yatırım yapmadan önce denemenizi öneririz.kaydolarak başlayabilirsiniz Telnum'a !